به شرکت مهاجرتی کارن کا خوش آمدید.

تهران ، سازمان برنامه

9:00 تا 17:00

شنبه تا پنج شنبه

مهاجرت به کانادا : نکات مهمی که باید بدانید!
17 آذر, 1399

مهاجرت به کانادا : نکات مهمی که باید بدانید!

شما هم مایل هستید درباره ی مهاجرت به کانادا اطلاعات کسب کنید؟! تصمیم شما برای مهاجرت ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. از این جمله می توان به مواردی مثل تحصیل، کار، سرمایه گذاری و دریافت اقامت و شهروندی اشاره کنیم. با کارن کا همراه ما باشید تا همه ی موارد مهمی را که در مورد مهاجرت به کانادا باید بدانید، برای شما توضیح بدهیم.

 

 

مزایای مهاجرت به کانادا

رویای مهاجرت دائم به کانادا برای افراد زیادی به دلیل برنامه های متنوع مهاجرتی کانادا  به  تحقق پیوسته است. کانادا از جمله کشورهای محدودی در جهان میباشد که حقوق و مزایای یکسانی به مهاجران در مقایسه با شهروندان میدهد.

 

بعضی از مزایای کلیدی مهاجران به کانادا:

مزیت اصلی مهاجرت به کانادا اجازه ی کار و زندگی در هر نقطه ی از کشور کانادا به دلخواه مهاجر میباشد. شهروند دائم، اجازه ی استفاده از مزایای اجتماعی از جمله تحصیلات مدارس دولتی برای کودکان بدون پرداخت هیچ گونه وجه مالی و امکانات درمانی ایالتی برای خانواده درجه یک خویش را دارد.

_مهاجران، امکان مهاجرت به کانادا به همراه خانواده خویش از جمله مادر و پدر و کودکانشان را دارند و همچنین اجازه رفت و آمد به وطن خویش را هر زمانی خواهند داشت.

_دولت کانادا کمک های مالی خود را به افرادی که با مشکلات مالی و بیکاری روبرو میشوند تخصیص میدهد. علاوه بر این، خانواده های دارای فرزند هر چند وقت یک بار شامل هدایای مالی خواهند شد.

_فردی که دارای اقامت دائم و یا شهروندی میباشد امکان اسپانسری اعضای خانواده اش از جمله برادرها و خواهرهای خویش را جهت  مقیم شدن در کانادا را دارد.

_یک کانادایی میتواند به بیش از ۱۰۰ کشور جهان بدون دریافت ویزای ویزیتوری سفر کند.

_دانشگاه های بسیاری با سطح علمی متفاوت از بسیار عالی تا متوسط با انواع دولتی و خصوصی در کانادا فعالیت دارند که امکان تحصیل در دانشگاه ها را برای تمامی افراد با هر رده سنی و درجه ی تحصیلی را فراهم مینماید.

 

هم چنین در صورت تحصیل در کانادا،‌ شما میتوانید از مزایای کار تا سقف ۲۰ ساعت در هفته در زمان دانشجویی و اجازه ی کار بعد از تحصیل استفاده نمایید. مهاجران مقیم کانادا،‌میتوانند کسب و کار خویش را تحت قرارداد نافتا NAFTA به کشور امریکا توسعه دهند. افرادی که به تازگی اقامت دائم خویش را دریافت کرده اند بر اساس انتخاب مناسب برنامه های ورورد، میتوانند به صورت قابل توجهی مالیات خویش را کاهش و یا حتی حذف نمایند.

 

تمام شهروندان جدید دارای آزادی های یکسان،‌حقوق و شأن یکسانی با شهروندان کانادایی دارند که این موضوع یک ویژگی منحصر به فرد در جهان پرتلاطم فعلی میباشد. در صورتیکه افراد دارای اقامت دائم چهار سال از شش سال را داخل کانادا زندگی کنند،‌آنها یک شهروند کانادایی خواهند شد.

هر کودک از مزایای مالی تا سقف ۴۰۰ دلار ماهیانه بر اساس درآمد سالیانه خانواده  تا سن ۱۸ سالگی، میتواند کسب نماید. همچنین،‌هر کودک ماهیانه ۱۰۰ دلار بدون در نظر گرفتن درآمد خانواده تا شش سال دریافت خواهد کرد. در صورت از دست دادن شغل و بیکار شدن،‌افراد مقیم از مزایای حقوق بیکاری تا سقف ۲۰۰۰ دلار ماهیانه میتوانند استفاده نمایند. دولت خانه های دارای سوبسید را برای افراد مقیم با حقوق پایین فراهم مینماید.

این مطلب را از دست ندهید!  تحصیل مهندسی در آمریکا

 

دولت از طریق مراکز کاریابی به افراد مقیم جهت پیدا کردن شغل مناسب کمک خواهد کرد. آنها بهترین امکانات و خدمات را جهت کاریابی برای افراد فراهم مینمایند،‌زیرا اگر فردی بیکار شود دولت مجبور به پرداخت حقوق بیکاری میباشد. هم چنین در صورت کار کردن افراد، دولت از حقوق افراد مالیات دریافت خواهد کرد. و اگر شما تمایل به تحصیل و توسعه مهارت های خویش را دارید،‌ دولت در این مسیر شما را همراهی و کمک خواهد کرد.

 

زمانیکه شما به عنوان مهاجر وارد کانادا شدید، مراکز متعدد دولتی ارايه دهنده خدمات کار و مهاجرت وجود دارند که به شما جهت توسعه مهارت های ارتباطی برای مثال مهارت های صحبت به زبان انگلیسی  به صورت رایگان خدمات  را فراهم می آورند.هم چنین آن ها کمک های لازم جهت آماده سازی رزومه،‌ راهنمایی چگونگی اقدام برای کار و درخواست کار،‌آمادگی برای مصاحبه، فراهم نمودن تماس تلفنی اینترنتی رایگان و خدمات پرینت و فکس رزومه را ارائه میدهند.

 

یک سال مرخصی زایمان برای زن و شوهر با پرداخت حقوق وجود دارد.

 

کانادا خدمات درمانی رایگان به شهروندان و افراد با اقامت دائم ارائه میدهد. تحصیل تا مقطع تحصیلی یازدهم کاملا رایگان میباشد و مقاطع بالاتر دارای سوبسید است.

بعد از دریافت  شهروندی،‌شما میتوانید به تحصیل و کار در امریکا، اروپا،‌استرالیا و تمام خاورمیانه بدون ویزا بپردازید.

این دلیل و دلایل مختلف دیگر،‌ کانادا را مقصد جذابی جهت دریافت اقامت کرده است.

 

راه های مهاجرت به کانادا

بیشتر از صد مسیر مهاجرتی به کانادا وجود دارد که در گروه های زیر تقسیم بندی میشوند:

1)‌ مهاجرت از طریق تحصیل

با تحصیل در کانادا در دانشگاه های مورد تایید کانادا، ‌با انتخاب صحیح برنامه تحصیلی میتوانید از مزایای ویزای کار و نامینیشن و دریافت اقامت استفاده

2)‌ مهاجرت از طریق کار

3) ‌مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

موارد فوق گزینه هایی برای افراد متخصص میباشد که میتوانند اقتصاد کانادا را حمایت کنند.

برنامه های مهاجرتی مرتبط با مهاجرت از طریق تحصیل، کار و سرمایه گذاری شامل :

برنامه های مهاجرت استانی (PNP) ، اکسپرس اینتری، مهاجرت کبک، برنامه های سرمایه گذاری، برنامه های کارآفرینی و خود اشتغالی و دیگر برنامه های فدرال از جمله برنامه پرستار خانوادگی،‌ برنامه آتلانتیک پایلوت، برنامه مهاجرتی مناطق کم جمعیت و شمالی و برنامه مهاجرتی کشاورزی و مواد غذایی.

 

4)‌ اسپانسرشیپ خانوادگی

اسپانسر خانوادگی یک زیر شاخه برنامه های مهاجرتی میباشد که جهت اعضای خانواده ی شهروندان کانادا و مقیم کانادا امکان پذیر هست.

اعضای خانوده که امکان اسپانسری شان وجود دارد شامل همسر،‌ فرزندان (‌بیولوژیکی و فرزند خوانده)‌ و مادر و پدر  و مادر بزرگ و پدر بزرگ

در شرایط خاص،‌ در صورتیکه فرد دیگه ای برای اسپانسری نداشته باشید شما ممکن است بتوانید برادر یا خواهر یتیم، خواهرزاده و برادر زاده یتیم،‌ نوه ی یتیم را تحت اسپانسری خود قرار دهید.

این مطلب را از دست ندهید!  کانادا یا استرالیا

 

5)‌ پناهندگی

کانادا شهرت خوبی به عنوان پیشرو در پذیرش پناهندگان جدید و دیگر مهاجران را به دلایل بشردوستانه دارد. قسمت اعظم هدف سالانه مهاجرت کانادا به پناهندگان تخصیص داده شده است.

 

 

 چه کسانی واجد شرایط هستند؟

با توجه به گستردگی برنامه های مهاجرتی کانادا،‌ تقریبا تمام افراد با توجه به شرایط فردی شان امکان مهاجرت توسط یکی از  مسیرهای مهاجرتی کانادا را دارا میباشند.

شرایط احراز هر برنامه مهاجرتی متفاوت از برنامه های دیگر هست. اما به طور کلی بعضی از برنامه ها نیاز به مدرک زبان انگلیسی ، ‌فرانسوی،‌ شرایط سن،‌ مدارک تحصیلی و مدارک مالی دارند.

 

تحصیل در کانادا

کانادا دارای مدارس و کالج و دانشگاه های متعددی در تمام سطوح میباشد.  کالج ها و دانشگاه های مورد تایید سفارت کانادا جهت پذیرش دانشجوی خارجی دارای کد DLI  میباشند. با توجه به گستردگی دانشگاه ها و رشته های ارايه شده،‌با هر سطح تحصیلی امکان ادامه تحصیل دانشگاهی برای شما فراهم میباشد. جهت دریافت پذیرش تحصیلی مدرارک تحصیلی و رزومه تحصیلی و کاری و پژوهشی الزامی میباشد. مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسه برای اکثر دانشگاه ها و کالج ها الزامی هست، هرچند کالج و دانشگاه هایی که نیاز به مدرک زبان ندارند هم موجود میباشند.

مهاجرت به کانادا
مهاجرت به کانادا

 

در صورتیکه با مشکلی برخوردید و نیاز به مرخصی تحصیلی داشتید،‌ میتوانید یک ترم مرخصی تحصیلی بگیرید و همزمان به صورت تمام وقت کار کنید.

بعد از دریافت پذیرش تحصیلی،‌ نیاز به دریافت ویزای تحصیلی میباشد. صدور ویزای تحصیلی تنها و تنها  و همیشه بر اساس نظر آفیسر سفارت میباشد. بعد از دریافت ویزای تحصیلی،‌ در اکثر مواقع دارنده ی ویزای تحصیلی اجازه ۲۰ ساعت کار را دارد. در صورتیکه که فرد متقاضی دارای همسر و فرزند باشد، امکان اخذ ویزای همراه و تحصیلی برای کودکان و ویزای کار برای همسر وجود دارد.

بعد از دریافت ویزا  امکان تغییر دانشگاه و یا کالج محل تحصیل به کالج یا دانشگاه دیگر وجود دارد.

بعد از اتمام تحصیل،‌ به شما اجازه ی کار بعد از تحصیل داده خواهد شد. همسر و فرزند شما نیز میتوانند همراه شما باشند.

در صورتیکه از دانشگاه و رشته های خاصی در مقطع فوق لیسانس و دکترا پذیرش کسب کنید، امکان دریافت نامینیشن و بلافاصله اخذ اقامت دائم را خواهید داشت.

در صورتیکه علاقه مند به کار و انجام کارآموزی هستید،‌ بهتر است از رشته هایی دارای دوره های کارآموزی به اصلاح CO-OP  درخواست پذیرش بدید. امکان استخدام بعد از دوره های کارآموزی در محل کارآموزی و دیگر مراکز کار بسیار هست. دوره های کارآموزی در کانادا به دو دسته با حقوق و بدون حقوق تقسیم بندی میشوند.

تحصیل در کانادا نسبت به انگلستان و استرالیا ارزان تر میباشد. هم چنین فرصت های زیادی جهت دریافت کمک هزینه های تحصیلی و فاند و وام دانشجویی برای دانشجویان موجود است.

 

کار در کانادا

در بیشتر مواقع،‌ افراد جهت کار در کانادا نیاز به ویزای اجازه ی کار دارند. اگرچه،‌ در شرایطی ممکن است نیروی کار بدون ویزای کار بتواند کار کند.

این مطلب را از دست ندهید!  تحصیل مهندسی در کانادا

دو نوع اجازه کار در کانادا وجود دارد:

 • اجازه ی کار که نیاز به ارزیابی اثر بر روی بازار کار را دارد (LMIA)
 • اجازه کار که نیاز به LMIA ندارد

دلیل انجام LMIA  این است تا کارفرمایان به دولت کانادا نشان دهند که استخدام نیروی خارجی اثر منفی بر روی نیروهای فعلی کانادا نخواهد داشت.

دپارتمان فدرال توسعه اجتماعی و کاری کانادا (ESDC) میخواهد اطمینان حاصل فرماید که استخدام نیروهای خارجی سبب اخراج نیروهای کاری فعلی در کانادا و یا سبب فشار و کاهش حقوق شان نمیشود.

اگر چه پروسه LMIA یک قانون میباشد،‌ اجازه ی کارهای مختلفی که مستثنی از LMIA  هستند وجود دارد. اجازه کار بدون نیاز به  LMIA  حاصل ازتوافقات نیروی خارجی کار از جمله قرارداد تجارت آزاد بین کشور های میباشد.  این قرارداد های تجارت آزاد به نیروی کار خارجی این اجازه را میدهد تا برای ویزای کار بدون دریافت LMIA  درخواست نماید.

به جز موارد اشاره شده فوق که نیاز به درخواست کارفرما دارند،‌ گزینه های متعدد دیگر بدون نیاز به پیشنهاد شغلی از جمله کار زمان تعطیلات،‌ کار بعد از تحصیل،‌ اجازه ی کار همسر وجود دارند.

در برنامه های سرمایه گذاری،‌ کارفرما میتوانید خود فرد سرمایه گذار باشد.

موارد فوق روش های متداول جهت کار در کانادا میباشد.

خدمات کارن کا در مورد مهاجرت به کانادا

 • مشاوره تخصصی بهترین روش مهاجرتی با توجه به شرایط شما
 • مشاوره نحوه ی اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کانادا
 • مشاوره نحوه ی اخذ ویزای تحصیلی (Study permit)
 • مشاوره نحوه ی مکاتبه با اساتید و نگارش کاور لتر
 • مشاوره نحوه ی نگارش رزومه
 • مشاوره نحوه ی نگارش انگیزه نامه برای دانشگاه ها
 • مشاوره ی نحوه ی تکمیل پرونده ویزای تحصیلی و تکمیل فرم های سفارت از جمله e۱۲۹۴
 • مشاوره نحوه ی تکمیل کلاینت اینفو
 • مشاوره نحوه ی نگارش کاور لتر کلاینت اینفو
 • مشاوره نحوه ی نگارش استادی پلن
 • مشاوره ی نحوه ی تکمیل فایل مالی( Proof of means of financial support)
 • مشاوره ی نحوه ی تغییر دانشگاه و DLI
 • مشاوره نحوه اخذ ویزای همراه برای کودکان (‌برای کودکان مدرسه ای و قبل مدرسه)
 • مشاوره ی نحوه ی اخذ پذیرش مدرسه برای کودکان
 • مشاوره نحوه ی اخذ ویزای تحصیلی برای فرزندان
 • مشاوره نحوه ی ویزای کار برای همسر همراه
 • مشاوره نحوه ی در خواست نوت (GCM Notes)
 • مشاوره دلایل ریجکتی پرونده و نحوه ی رفع مشکلات پرونده
 • مشاوره نحوه ی سابمیت مجدد در صورت ریجکتی
 • مشاوره نحوه ی پرداخت دپوزیت دانشگاه ها
 • مشاوره نحوه ی درخواست برگشت پول( ریفاند) در صورت ریجکتی ویزا
 • مشاوره نحوه ی تمدید ویزا تحصیلی
 • مشاوره مسیر مهاجرت به گونه ای که تحصیل به دریافت اقامت و شهروندی منتج شود
 • مشاوره نحوه ی دریافت ویزای کار
 • مشاوره درخواست LMIA
 • مشاوره مهاجرت از طریق کار
 • مشاوره مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و استارت آپ و کارآفرینی
 • مشاوره نحوه ی دریافت سیم کارت تلفن همراه کانادایی ،‌ کارت شناسایی کانادایی، ،‌اجاره خانه و خوابگاه
 • مشاوره برنامه های مهاجرتی مختلف از جمله اکسپرس اینتری، پرستار خانوادگی ‌ (care giver) ،‌ نامینیشن استانی
 • مشاوره نحوه ی  اسپانسرشیپ خانواده
 • مشاوره نحوه ی درخواست ویزای توریستی

اشتراک گذاری در ::

افزودن نظر شما

با ما در تماس باشید!